Bernina 700D Zobacz większe

Bernina 700D

Nowy produkt

Cena 2 499,00 PLN

Wspaniały owerlok dla początkujących i wytrawnych krawcowych oferujący jednakowy wygląd ściegów niezależnie od szytego materiału.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Wspaniały owerlok dla początkujących i wytrawnych krawcowych oferujący jednakowy wygląd ściegów niezależnie od szytego materiału.

  • bardzo cichy i najszybszy owerlok (1500 wkłuć)
  • 2,3 i 4-nitkowy owerlok
  • 8 programów szycia regulacja długości ściegu
  • regulacja szerokości obcinania krawędzi materiału
  • regulacja transportu różnicowego
  • kolorowy system ułatwiający nawlekanie
  • regulacja naprężenia nici
  • przesuwany palec ściegu rolującego
  • zatrzaskowy system mocowania stopek
  • regulacja siły docisku stopki

Właściwie w jednym ruchu obcina, szyje i wykańcza krawędzie materiału na wszystkich materiałach. Niezależnie czy jest to cienki jedwab i satyna lub gruby drelich zawsze ścieg będzie najwyższej jakości. Bernina 700D wyposażony jest w 8 ściegów. Owerlok ten posiada transport różnicowy który gwarantuje, że podczas szycia materiał nie jest marszczony, ani naciągany, a jednocześnie szwy są płaskie i gładkie. Jeśli mamy nierówne brzegi tkanin lub dzianin możemy je obciąć w poprzek splotu. Jest szczególnie przydatne przy wolno marszczonych brzegach w cienkich materiałach. . Numerowane dźwignie naprężenia nici z przodu maszyny przyczyniają się do szybkiego i łatwego regulowania naprężeniem w zależności od potrzeb. Płynna regulacja naprężeń, może być ustawiona od 1 do 9. W przypadku zmiany rodzaju szytego ściegu podniesienie stopki likwiduje wszystkie naprężenia, dzięki czemu ponownie nawleczenie jest bardzo szybkie i bezproblemowe Szycie lewą lub prawą igłą pozwala na uzyskanie wąskiego lub szerokiego wyglądu ściegu. Możliwość ta ma bardzo duże znaczenie przy wykonywaniu ściegu rolującego lub wąskiego obrąbka. Bernina również w bardzo prosty sposób rozwiązała kwestię ściegu rolującego. Uzyskanie go nie może być prostsze, wystarczy popchnąć dźwignię palca ściegowego, wybrać prawidłowy ścieg i rozpocząć szycie. Nie jest konieczna wymiana płytki i stopki ściegowej jak u innych producentów. Model 700D posiada regulację długości (w zakresie od 1 do 4 mm) ściegu. Szerokość obcinania materiału (w zakresie od 3 do 7mm) ustala się na pokrętle umieszczonym pod płytką ściegową. Dzięki zatrzaskowemu systemowi mocowaniu stopek wymiana odbywa się w ciągu kilku sekund. Ponadto w owerlokach Bernina zastosowano dwustopniową dźwignię podnoszenia stopki (5 i 8mm), co pozwala na przeszywanie materiałów o dużej grubości. Natomiast wbudowane oświetlenie zapewnia dobrą widoczność podczas szycia. Dzięki zastosowaniu elektronicznego rozrusznika nożnego uzyskujemy odpowiednią prędkość szycia - wolną (przy precyzyjnym wykańczaniu projektu) lub szybką (przy prostych przeszyciach). Rozrusznik zapewnia również stałą siłę wbicia igły w materiał niezależnie od zastosowanej prędkości. Maksymalna prędkość szycia wynosi 1500 wkłuć na minutę, co jest bardzo dobrym osiągnięciem.